Zabiegi operacyjne

Dr Klaudia Stangel-Wójcikiewicz specjalizuje się w leczeniu operacyjnym nietrzymania moczu z wykorzystaniem najnowocześniejszych metod.

Do kanonu zabiegów operacyjnego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu weszła procedura Burch’a (kolposuspensja) tzn. podparcie cewki moczowej i szyi pęcherza moczowego poprzez uniesienie tkanek okołopochwowych i przyszycie ich do więzadeł Coopera (więzadła biodrowo-grzebieniowe) obustronnie.

Światowe trendy w  leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu opierają się na wykorzystaniu materiału syntetycznego czyli taśm monofilamentowych polipropylenowych.

Technika ich założenia, poprzedzona badaniem urodynamicznym i konsultacją uroginekologiczną, wykorzystuje dostęp przez pochwowy i przejście załonowe w metodzie TVT (taśma załonowa beznapięciowa) lub przez otwory zasłonione TOT. Możliwe jest również przeprowadzenie zabiegu z użyciem mini-slingów wykorzystujących swoją unikalną budowę z haczykami kotwiczącymi w tkankach okołopochowych.

W leczeniu WNM wykorzystywane są również techniki tzw. ostrzykiwania okołocewkowego lub przez cewkowego. Materiałami wykorzystywanymi w tej metodzie są między innymi silikon, teflon lub hydrożele.

W przypadku nietrzymania moczu występującego na tle pęcherza nadreaktywnego lub parć naglących technika przez nas stosowana opiera się na wykorzystaniu toksyny botulinowej podawanej do pęcherzowo w iniekcjach.

 

MEDYCYNA REGENERACYJNA W LECZENIU WNM

NOWOŚĆ

Dr Klaudia Stangel-Wójcikiewicz jest jedynym badaczem w Polsce, która opracowała technikę podania materiału komórkowego pochodzenia mięśniowego w celu regeneracji uszkodzonego zwieracza cewki moczowej w wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Obserwacje 4 letnie i liczne publikacje potwierdzają jej wkład w rozwój nauki. Współpraca z Katedra Robotyki i Mechatroniki AGH, zaowocowała opracowaniem zautomatyzowanego systemu do precyzyjnego podawania zawiesiny komórkowej (robot hybrydowy- patent) w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

 

OFERTA ZABIEGÓW OPERACYJNYCH

 • Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu- taśmy: TVT, TOT, mini-sling
 • Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu ostrzykiwania okołocewkowego lub przez cewkowego
 • Leczenie zabiegowe nietrzymania moczu występującego na tle pęcherza nadreaktywnego lub parć naglących z użyciem toksyny botulinowej
 • Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu sposobem klasycznym operacja Burch’a (kolposuspensja)
 • Operacyjne leczenie macicy mięśniakowatej i mięśniaków (laparotomia, laparoskopia)
 • Operacyjne leczenie zmian w jajnikach: cysty, guzy, torbiele (laparotomia, laparoskopia)
 • Operacyjne leczenie zmian w jamie macicy: polipy endometrialne, mięśniaki podśluzówkowe, przegrody w jamie macicy
 • Operacyjne leczenie obniżenia narządu rodnego :wypadanie ścian pochwy i/lub macicy, szyjki macicy
  (dostęp przez pochwowy, laparotomia, laparoskopia)
 • Operacyjne usuwanie zmian guzków endometrialnych powstałych w linii po przebytym cięciu cesarskim